Genel Kurulumuza İlişkin Haksız ve Mesnetsiz İddialar

GENEL KURULUMUZA İLİŞKİN HAKSIZ VE MESNETSİZ İDDİALAR

Değerli Üyemiz,

Birliğimizin 2017 Yılı seçimli olağan genel kurul toplantıları ile ilgili İKMİB’imize yöneltilen haksız ve mesnetsiz iddialar son bulsun dediğimiz halde maalesef siz değerli üyelerimizi yanlış yönlendirmek amacıyla hareket eden kişiler bu haksız tutumlarından vaz geçmiyorlar. 

Bildiğiniz üzere Genel Kurul sürecimiz; ilgili yasa ve mevzuat çerçevesinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve T.C Bahçelievler 3. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı kararlarına uygun şekilde bünyesinde bulunduğumuz Genel Sekreterlikçe yürütülmekte olup, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulunun herhangi bir dahli yoktur.

Genel Kurul süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler daha önce sizlere iletildiği gibi dün de sizlere ilettiğimiz yazıda, T.C. Bahçelievler 3. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan listede 1932 Tüzel ve Gerçek kişiden oluşan firmamızın yer aldığını, varsa listeye ilişkin itirazların ne şekilde yapılabileceği ile ilgili bilgileri sizlere iletmiş ve genel kurulumuza katılım için göstermiş olduğunuz büyük ilgiye olan memnuniyetimizi dile getirmiştik.

Her vesile ile İKMİB’imize yönelik suçlayıcı tavrını sürdüren kişi ve kurum temsilcileri, İKMİB’izin adını vererek aslında T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, T.C Bahçelievler 3. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ve bağlı olduğumuz Genel Sekreterliği hedef almaktadırlar.

Tamamıyla ilgili kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yürütülen genel kurul süreci ile ilgili mesnetsiz iddia ve ithamları takdirlerinize bırakıyor, siz değerli üyelerimizi oylarınızı kullanmak üzere genel kurulumuza bekliyorum.

Saygılarımla,

Murat AKYÜZ

Yönetim Kurulu Başkanı

PAYLAŞ