Hürriyet Gazetesi Haberi Hakkında

Değerli Üyelerimiz,

İhracatçımızın ve Birliğimizin kazanmasını arzu ettiğimiz Seçimli Olağan Genel Kurul’umuz yaklaşırken, seçim kampanyasını iftira atmak ve yalan yanlış bilgiler üzerine kuran Yavuz Eroğlu dur durak bilmiyor.

Eroğlu, bugün üyelerimize attığı SMS’te Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Yalçın Bayer’in yazısını göndermiş. Seçim kampanyasında bel altına vurarak bütün çirkinliğini su yüzüne çıkaran Eroğlu’nun gönderdiği aşağıda ekran görüntüsünü göreceğiniz SMS’in hiçbir etik yanı yoktur.

Adımın geçtiği köşe yazısıyla ilgili Yalçın Bayer’e “yanlış bilgi veren kaynağın” kim olduğu apaçık ortadadır. Zaten, Yalçın Bayer’in yazısında kullandığı İKMİB geliri ve danışmanlık ücreti ile ilgili rakamlar, Eroğlu’nun yalanlar üzerine kurduğu kampanyasında kullandığı rakamlardır.

Bu kötü niyetli zihniyet Birliğimizde neler yapacak Allah bilir.

Değerli Üyelerimiz,

Lütfen ama lütfen bu kötü niyetli zihniyetin Birliğimizi mahvetmesine izin vermeyin. Birliğimizin varlığı ve güçlenmesi sizin vicdanlarınızda ve adaletinizdedir.           

Yalçın Bayer’e Yapılan Açıklama:

Sayın Yalçın Bayer,

Bugün (12 Nisan 2018) köşenizde “Trakya’ya kirli petro-kimya sanayi kurulmamalı” başlıklı “TİM’de neler oluyor?” ara başlığıyla yayınlanan, adımın da geçtiği ve yanlış bilgilerin bulunduğu yazınıza istinaden bir düzeltme yapma ihtiyacı doğmuştur. Bu düzeltmeleri yeni yazınızda değerlendirmenizi rica ederim.

Bu çerçevede, ilk olarak yazınızda belirttiğiniz İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği- İKMİB’in 2017 gelir bütçesi 28.000.000 TL değil 19.785.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Yine, 2017 yılı bütçesi danışmanlık hizmetleri yazınızda ifade ettiğiniz gibi 1.700.000 TL değil, 1.594.861 TL olarak gerçekleşmiştir. Bu kalemin detayı ise şöyledir; alınan hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri, mali müşavirlik hizmetleri ve iç denetimimize ödenen tutarlar, gümrük danışmanlıkları, fuar stant tasarım ve koordinasyon hizmetleri, pazar araştırmaları ve raporlama hizmetleri, AB projeleri  hazırlanması için teknik hizmet danışmanlık alımı, iletişim ve basın danışmanlıkları, sektörel hizmet uzmanlığı alımı. 

Kısacası; para sarf etmeyi bir kenara bırakın, ihracatımızın daha spesifik alanlarda uzmanlaşması sağlanmıştır. 

Bir konuya daha açıklık getirmek isterim. Başkan adayı olmak için yönetimde bulunma zorunluluğu yoktur. Üyemiz olan ve kendine güvenen her bir ihracatçımızın aday olması mümkündür. Dolayısıyla yazınızdaki ifadenizin sektörümüzde önemli yeri olan isimlerimize haksızlık olduğunu belirtmek isterim.

Umuyorum sorularınıza cevap verebilmişimdir. Bundan sonraki süreçte sizi yanlış bilgilendiren kaynaklardan aldığınız bilgileri bize rahatlıkla sorabileceğinizi ifade etmek isterim.

Dilediğiniz zaman bana 0532 282 71 23 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Murat AKYÜZ

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı

 

SMS Görüntüsü

PAYLAŞ