Kozmetik ve Temizlik UR-GE Proje Duyurusu

Sayın Üyemiz,   

2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine (UR-GE) ilişkin tebliğ çerçevesinde, İKMİB-İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliğince üyemiz kozmetik ve temizlik sektörü ihracatçısı firmaların yeni pazarlara girişini kolaylaştırmak ve ihracatlarını geliştirmek amacıyla yeni bir proje başlatılması planlanmaktadır.

“Kozmetik ve Temizlik Sektörü Yurtdışı Pazarlama Takımı Projesi” adını verdiğimiz bu proje kapsamında, birliktelikleri yurt dışı pazarlamada sinerji yaratacak sınırlı sayıda firmanın ortak hedef ve ortak pazarlama faaliyetleri etrafında bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır.

Projede yer alacak firmalar için öncelikli olarak ihtiyaç analizi, sonrasında ise kümenin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim programları gerçekleştirilecektir. Söz konusu süreç sonrasında firmaların, ticaret heyeti, alım heyeti ve pazar araştırması gibi yurtdışı pazarlama faaliyetlerine katılımları, ortak danışmanlık hizmetleri almaları mümkün olacak ve proje kapsamında gerçekleştirilecek söz konusu faaliyetlerde %75 oranında devlet desteğinden yararlanılabilecektir. 

Projeye dahil olmak isteyen firmaların İKMİB’ e üye olması şartı aranacaktır.

Firmalarımızın yeni pazarlara girişini kolaylaştıracağını düşündüğümüz bahse konu projeye katılmak isteyen üyelerimizin, ekteki talep yazısını elektronik ortamda doldurup çıktısını ıslak imzalı-kaşeli şekilde, kargo yoluyla veya elden aşağıdaki adrese en geç 23 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar ulaştırmaları ve katılımcı şirket bilgi formunu email yoluyla göndermeleri rica olunur.

Evrak Teslimi İçin İlgili Kişi: Begüm ARDIÇ (Kimyevi Maddeler Sektör Şubesi)      

Telefon ve E-Posta: 0 212 454 07 34 / begum.ardic@immib.org.tr

Ek 1 : Talep Yazısı

Ek 2: Bilgi Formu

PAYLAŞ