Medikal Sektörü Gelecek Araştırması Çalıştayı- 2019

İKMİB organizatörlüğünde, İstanbul'da 28 - 29 Şubat 2020 tarihleri arasında medikal sektörüne yönelik olarak, daha fazla katma değerli ürün üretilmesi, ithalata bağımlılığın azaltılması, tedarik güvenliği ve sürekliliği ile ihracatta sürdürülebilir küresel rekabet gücü artışının sağlanması temel hedefleri doğrultusunda bir yol haritası hazırlanması ve sektörün karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler bulunması amacıyla “Medikal Sektörü Gelecek Araştırması Organizasyonu” düzenlenmiştir.

TİTCK Başkan Yardımcısı Sn. Recep Uslu, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Sn. Musa Demir, SEİS Başkanı Sn. Metin Demir, ORDER Başkanı Sn. Erkin Delikanlı, MASSİAD Başkanı Sn. F.A. Tolga Sözen'in ve TTÜDER Başkanı Sn. Mustafa Daşcı'nın da katıldığı söz konusu organizasyon, T.C. Ticaret Bakanlığı temsilcilerinden, derneklerden  ve sektörün önemli paydaşlarından 100 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Başkanımız Sn. Adil Pelister'in açılış konuşmasını da yaptığı söz konusu organizasyonda medikal sektörünün temel sorunları ele alınarak çözüm önerileri masaya yatırılmış, çalıştay önemli çıktılarla tamamlanmıştır. 

Fotoğraf albümü için tıklayınız.

PAYLAŞ