2. İlaç UR-GE Projesi

Sayın Sektör Temsilcisi,

Genel sekreterliğimiz bünyesinde faaliyet göstermekte olan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından, Sağlık Ürünleri Derneği (SURDER) iş birliği ile 2010/8 Sayılı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (UR-GE)” kapsamında yurt dışı pazarlamada sinerji yaratacak sınırlı sayıda sektörel firmanın ortak hedef ve pazarlama faaliyetleri noktasında bir araya gelmesi amacıyla 2. İlaç UR-GE Projesi başlatılmaktadır.

Proje çerçevesinde, %75 oranında devlet desteği kapsamında ihtiyaç analiziyle başlayan 2. İlaç UR-GE Projesi, eğitim ve danışmanlık çalışmaları ardından hedef pazarlara yönelik ticaret heyeti ve alım heyeti organizasyonlarıyla 3 yıl boyunca yürürlükte kalacaktır. Proje kapsamında, örneğin Güney Afrika pazarına yönelik gerçekleştirilecek pazar araştırması ve potansiyel alıcı firmalarla B2B iş görüşmelerini içeren sektörel ticaret heyetinin maliyeti yol, konaklama ve eşleştirme hizmetleri dahil 3.600 $ olarak belirlenmiş ise katılımcı firmalar belirtilen tutar üzerinden 2.700 $’a kadar devlet desteğinden faydalanabileceklerdir.

Bahse konu projeye başvuru için İKMİB’e üye olmak şartıyla (SURDER üyesi firmalarda bu şart aranmayacaktır) sektörel firmaların; https://tinyurl.com/2-IlacURGEProjesi linkinde yer alan başvuru formunu doldurmaları, proje ihtiyaç analizi ve eğitim katkı bedeli olan 1.000 TL’yi aşağıda belirtilen banka hesabına yatırarak, katılımcı şirket talep yazısını elektronik ortamda doldurup e- posta yoluyla elif.tulum@immib.org.tr adresine göndermeleri, çıktısını ıslak imzalı-kaşeli şekilde kargo yoluyla veya elden aşağıdaki adrese en geç 26 Temmuz Cuma günü 17.30’a kadar ulaştırmaları gerekmektedir.

 

İKMİB Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği
Banka-Şube: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi
IBAN No: TR 47 0001 5001 5800 7266 1442 57 ("2. İlaç UR-GE Projesi Katılım Bedeli" açıklaması eklenmelidir)
Projeyle   ilgili   sorularınız    için: Elif Semra TULUM (Tel: 02124540322, e-mail: elif.tulum@immib.org.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Ek:

1. Katılımcı Şirket Talep Yazısı (EK 1-C) (1 Sayfa)

2. Katılımcı Şirket Bilgi Formu (EK 1-B) (1 Sayfa

PAYLAŞ