Medica 2019 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu Başarı ile Tamamlandı!

Dünyanın en büyük sağlık ve medikal ürünler fuarı olan MEDICA’ya bu yıl İKMİB olarak 11. kez milli katılım organizasyonu düzenlendi.

18-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Düsseldorf-Almanya’da gerçekleştirilen MEDICA fuarını yaklaşık 120.000 kişi  ziyaret etmiş olup, fuar yaklaşık 6500 firmaya ev sahipliği yaptı.

Dünyanın her yerinden medikal sektöründe faaliyet gösteren firma ve temsilcilerini buluşturan fuarda bu yıl, teknik tıbbi cihazlar, elektro tıp, laboratuvar teknolojisi, diagnostik, ortopedi, tıbbi aletler, cerrahi malzemeler, hastane donanımları, fizyoterapi, iletişim ortamları, hizmetler, profesyonel edebiyat, laboratuvar aparatı, tıbbi aletler, laboratuvar ekipmanları, laboratuvar aletleri, hastane malzemeleri, hastane mobilyaları hastane yönetimi, tedarikçi endüstrisi, tıp, cerrahi makaleler, hijyen, eczacılık, cerrahi ekipmanları, reaktifler, tıbbi amaçlı x-ray cihazları, tıbbi servis ekipmanları, terapötikler, veteriner ilaçları gibi medikal sektörünün altında yer alan en yeni ürün, teknoloji ve hizmetler tanıtıldı.

Türkiye'den 161 firmamızın yer aldığı Medica fuarına 119 firmamız bireysel olarak, 42 firmamız  ise  milli katılım organizasyonu dahilinde katılımda bulundu. Milli katılım organizasyonumuz ile birlikte ayrıca Türkiye’yi tanıtmak ve ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla   Türkiye Standı kuruldu. Fuarın 2. Günü Türkiye Tanıtım Standında Türk tatlarından oluşan bir kokteyl organizasyonu gerçekleştirildi ve  4 gün süresince ziyaretçilerimiz Türk kahvesi ve lokum ikramlarımızla Türkiye Standımızda  ağırlandı. Bununla birlikte sektörel tanıtım filmleri, katılımcı firmalarımızı tanıtıcı broşür ve www.turkishhealthcare.org web sitemiz aracılığı ile ziyaretçilere Türkiye, medikal sektörümüz ve firmalarımız ile ilgili bilgi verildi.

Fuarda firmalarımızı Düsseldorf Başkonsolosumuz Sayın Ayşegül Gökçen Karaarslan, Düsseldorf Ticaret Ataşemiz Sayın Anıl Gürtuna, Başkanımız Sayın Adil Pelister, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Tayfun Demir ve Sayın Erman Atasoy ile TİM Delegelerimiz Sayın Adil Boz ile Sayın Mutlu Topal ve Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Coşkun Kırlıoğlu ziyaret ederek başarılar diledi.

Fuara ilişkin fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız

PAYLAŞ