Upakovka 2021 Milli Katılım Organizasyonu Hk.

Sayın Sektör Temsilcimiz,

26 - 29 Ocak 2021 tarihleri arasında Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenecek olan "Upakovka Processing & Packaging” Fuarının milli katılım organizasyonunun T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan izin alınması ve yeterli başvurunun olması durumunda bu yıl ilk kez (İKMİB) İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizasyonunda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Her yıl düzenlenen ve bölgesinin en önemli ambalaj fuarı olarak değerlendirilen söz konusu fuarı 2020 yılında yaklaşık 24.950 kişi ziyaret etmiş olup, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 17 ülkeden 220 firma ürünlerini sergilemiştir.

Upakovka 2021 Fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için; yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (internet bağlantısı, catering, faks, katılımcı broşürü v.b.)  ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini içeren katılım bedelinin 1.105/m2 olacağı öngörülmektedir.  T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 117.000 TL’ye kadar desteklenebilecek olup, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 394.000 TL olmaktadır. (2021 yılı için destek bedeli henüz açıklanmamıştır).

Söz konusu fuara katılmak isteyen firmalarımızın en geç 31 Ağustos Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://tinyurl.com/upakovka2021 linkinde yer alan başvuru formunu doldurarak, ekte belirtilen banka hesabına talep edilen beher m2 alan için 100 € (örn. 12 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 12m2 x 100 € = 1200 €) karşılığı TL avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunun Birliğimize (E-posta: bugra.ucal@ikmib.org.tr) iletilmesi hususunda bilgileri ve gereğini rica ederim.

Ek:

1. Banka Hesap Bilgileri ve Katılım Şartları

2. Kişisel Veri Paylaşımı Onay Formu

PAYLAŞ