11. Saraybosna İş Forumu

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan, T.C. Ticaret Bakanlığınca iletilen Saraybosna Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinin bir yazısına atıfla, 2010 yılından bu yana düzenlenmekte olan Saraybosna İş Forumunun, 2020 ve 2021 yıllarında pandemi nedeniyle gerçekleştirilememiş olması hasebiyle, bu yıl Bosna Bank International organizasyonunda ve Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin himayesinde 11-12 Mayıs 2022 tarihlerinde Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, bölgeden ve dünyadan 50'den fazla ülkenin katılımcılarını bir araya getirerek, Güneydoğu Avrupa'da yer alan ülkeler arasındaki ekonomik bağların ve karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesi; enerji, eğitim, bilgi teknolojileri, tarım, gıda, inşaat ve turizm gibi sektörlerden fikirlerin ve projelerin tartışılacağı bir ortamın oluşacağı ve 11. Saraybosna İş Forumuna bu sene de çok sayıda uluslararası yatırımcı, girişimci, siyasetçi ve iş insanının katılımının beklendiği ifade edilmektedir.

Aynı zamanda mezkur yazıda Forumun ilk gününde kayıt işlemlerinin yapılması gerektiği bildirilerek, devamında resmi açılış ve onur konuklarının katılımıyla gerçekleştirilecek panellerin tesis edilmesi, müteakiben G2G ve B2B temasların gerçekleştirilmesi, forumun ikinci gününde de sektörel oturumlar ile B2B görüşmelerin sürdürülmesi öngörüldüğü bildirilmektedir. Etkinlik programının https://sarajevobusinessforum.com/ adresinden takip edilebileceği ve foruma katılmayı arzu edenlerin söz konusu adres üzerinden kayıt yaptırması gerektiği ifade edilmektedir. Bahse konu foruma ait bilgi kitapçığı ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunulur.

Ek: Saraybosna İş Forumu 2022 Concept Paper

PAYLAŞ