AIDEX 2023 The Global Humanitarian Aid Event Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Üyemiz,

25-26 Ekim 2023 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenecek olan “AIDEX 2023 The Global Humanitarian Aid Event” fuarının milli katılım organizasyonu, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda Birliğimizce düzenlenecektir.

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için, yer kirası, stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar Alanı-İstanbul) nakliyesini içeren katılım bedelinin 1.050 USD/m2 olacağı düşünülmektedir.

T.C. Ticaret Bakanlığının 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar ve ilgili mevzuat hükümleri uyarınca uygulanacak destek oranı, m2 bazlı olarak daha sonra açıklanacaktır.

Katılım Bedeli İçeriği:

•Yer kirası

•Stant konstrüksiyonu

•Nakliye

•Kayıt ücreti ve fuar idaresi tarafından talep edilen zorunlu giderler

•Genel tanıtım giderleri

•Catering, temizlik ve diğer hizmetler

Bahse konu fuara ilişkin detaylar aşağıdaki tabloda yer almakta olup, katılmak isteyen firmalarımızın 31 Mayıs 2023 Cuma günü saat 17:00’ya kadar gerekli işlemleri yerine getirerek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bilgileriniz rica olunur.

Katılım Bedeli

Başvuru Linki

Taahhütname Linki

Nakliye Dahil: 1.050 USD/m2

 https://tinyurl.com/aidex23

https://tinyurl.com/aidextht

 (Linkten indirebilirsiniz.)

Nakliye Hariç: 980 USD/m2

Başvuru İçin Yapılması Gerekenler (*)

  1. İlgili online başvuru formunun doldurulması.
  2. Avans bedelinin yatırıldığını gösteren dekontun batuhan.ozdemir@ikmib.org.tr’ye gönderimi  (Lütfen dekontta ilgili fuar adını belirtiniz.)
  3. İlgili taahhütnamenin elektronik imza ile imzalanarak immib@hs01.kep.tr (KEP) adresi üzerinden veya elektronik imza yapılamaması durumunda ıslak imzalı olarak tarafımıza gönderimi (Lütfen ilgili taahhütnameyi inceleyiniz.)

(*) 3 aşamayı da tamamlayan firmaların başvuruları geçerli olacaktır.

Avans Bedeli

Talep edilen m2 başına avans tutarı 100 USD’dir. Örneğin; 10 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 10m2 x 100 USD=1000 USD’dir. Avans tutarı "AIDEX 2023 avans bedeli” açıklaması ile yatırılabilir. Avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunun Birliğimize (E-posta: batuhan.ozdemir@ikmib.org.tr31 Mayıs 2023 Cuma günü saat 17.00’ye kadar iletilmesi gerekmektedir. Avans ödemesi yapılmadığı takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Tüm ödemeler USD olarak gerçekleştirilmelidir. TL cinsinden ödeme kabul edilmemektedir.

(Tebliğe göre yurtdışına yapılacak olan ödemelerde Birliğimiz gibi kuruluşlar döviz ödemesi yasağının istisnası kapsamına girmektedir. Bankanıza Birliğimize yurtdışında gerçekleştirilecek sektörel ticaret heyetine katılım sağladığınıza ilişkin tarafımıza göndereceğiniz ıslak imzalı belgelerin örneğini ibraz ederek dolar ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.)

Ödemenin yapılacağı banka hesap numarası

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Banka: Türkiye Vakıflar Bankası Güneşli Şubesi

IBAN (USD): TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

SWIFT Kodu (BIC) : TVBATR2A

(Ödemeler sadece USD olarak tahsil edilmektedir.)

Diğer Önemli Hususlar

Yeterli katılımcı sayısına ulaşılamaması durumunda başvuru yapan ve avansını ödeyen firmalara geri ödeme yapılacaktır.

Detaylı Bilgi İçin İrtibat Kişisi

Batuhan ÖZDEMİR

E: batuhan.ozdemir@ikmib.org.tr

T: 0212 454 04 56

PAYLAŞ