AskTurkiye.com Firma Kayıtları Hk.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, ihracatçı firmalarımızın dijital varlıklarına katkı sağlamak ve web ortamında bulunabilirliğini artırmak amacıyla projelendirilen Türk İhraç Ürünleri Portalının (AskTurkiye.com), T.C. Ticaret Bakanlığına ait Kolay İhracat Platformu (KİP) ile entegre şekilde çalıştığı belirtilmektedir.

AskTurkiye.com portal projesinin en önemli ayaklarından birinin İhracatçı Firma veri tabanının olduğundan bahisle ihracatçı firmalara özel künye sayfalarında (firma vitrin sayfası) yayınlanacak bilgilerin KİP veri tabanında da eksiksiz ve zengin içerikle yer alması, ülkemiz ticari prestijinin desteklenmesi sebebiyle önem arz ettiği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda; firma yetkililerinin https://www.kolayihracat.gov.tr/giris web adresini ziyaret ederek, karşılarına çıkan “Kurumsal Giriş” üzerinden “E-Devlet Girişi” yapmaları gerektiği belirtilmektedir. Firma yetkililerinin sisteme başarılı bir şekilde giriş yapmaları durumunda, “İhracat Kokpiti” ekranında yer alan “Ask Türkiye Firma Vitrini Düzenle” tuşuna tıklayarak firmalarına ait tüm bilgileri karşılarına çıkan form üzerinden doldurabilecekleri bildirilmektedir.

AskTurkiye.com portalında yayınlanabilmesi için firmalar tarafından doldurulması gereken mezkûr form ve firma bilgi girişlerine ilişkin Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Kılavuz Filmi'ne https://youtu.be/MKaTEvhcHOA?t=1358 web adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Bilgilerinize sunulur.

PAYLAŞ