DEİK Türkiye – Belarus İş Forumu

Sayın Sektör Temsilcisi,

DEİK'ten alınan bir yazıda, Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko’nun ülkemize yapacağı resmi ziyaret kapsamında, 16 Nisan 2019 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da (Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 1, Söğütözü – ANKARA) Türkiye–Belarus İş Forumu düzenleneceği ifade edilmektedir. 

Yazıda devamla, Belarus Cumhurbaşkanının teşriflerinin beklendiği İş Forumuna bakanlıklar ve diğer kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör  temsilcilerinden oluşan kalabalık bir Belarus heyetinin katılacağı belirtilmektedir.

Tarım, otomotiv sanayii, kimya ve petrokimya, metalürji, tekstil, makine, gıda sanayii, ağaç işleme ve mobilya, ilaç endüstrisi, otomobil yedek parça, buzdolapları ve soğutucu ekipmanlar, sentetik iplik imalatı alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Belarus gıda ve tarım ürünleri ihtiyacının yüzde 90’dan fazlasını kendi üretimi ile karşılamaktadır. Belarus’ta geleneksel sektörlerin yanı sıra, bilgi teknolojileri ve bilişim sektörü de büyük gelişme kaydetmiştir.

GSYİH’da bilişim sektörünün payı yüzde 5’ten fazla olup, dünyanın en iyi 100 outsourcing firması arasında 7 Belarus firması bulunmaktadır. Ülkede ayrıca bankacılık ve finans, turizm, lojistik, sağlık ve diğer birçok alanda önemli pazar olanakları mevcuttur.

Bahse konu Türkiye – Belarus İş Forumu’na iştirak etmek isteyen firma ve kurum temsilcilerinin 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 18.00’e kadar  https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/902/12695 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

TASLAK PROGRAM
 

 

 09:00 - 10:00

 

Kayıt

  10:00 - 11:30

 

İş Forumunun Açılışı

 

 

(Açılış Konuşmaları ve Sunumlar)

  11:30 - 13:30

 

İkili Görüşmeler

  13:30 - 14:30

 

Öğle Yemeği

14:30 – 15:30

 

 

İş Forumu Kapanış Oturumu

(Belarus Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko’nun Teşrifleri ile)

PAYLAŞ