Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Angola'ya Resmi Ziyareti Kapsamında Angola-Türkiye İş Forumu, 18 Ekim 2021 | Luanda

DEİK'ten gelen bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 17-18 Ekim 2021 tarihlerinde Angola'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmesi öngörülmektedir. Bu bağlamda, 18 Ekim 2021 Pazartesi günü, DEİK organizasyonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle başkent Luanda'da bir İş Forumu gerçekleştirilmesi planlandığı bildirilmiştir.

30 milyonu aşan nüfusu, sahip olduğu rezervler ile kıtanın en büyük ikinci petrol üreticisi olan Angola ile ülkemiz arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 187 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Ülkemiz, Angola’ya ağırlıklı olarak başta değirmencilik ürünleri olmak üzere gıda, makine ve ekipmanları, plastik, demir-çelik gibi ürün gruplarında ihracat gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, Angola’dan hayvan yemi, ağaç ve türevi ürün gruplarında ithalat yapılmaktadır. Tekstil, deri ve deri mamulleri, madencilik, enerji ve inşaat gibi sektörlerde ülkemiz iş dünyası açısından Angola’da önemli fırsatlar olduğu değerlendirilmektedir.

Bu minvalde, uçak bileti ve konaklama rezervasyonları katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecek olup, DEİK tarafından sağlanacak transferler için önerilen uçuş ve otel bilgisi bilahare paylaşılacaktır.

Söz konusu İş Forumu’na katılmayı arzu eden firmaların 13 Ekim 2021, Çarşamba günü saat 18:00’e kadar bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurarak ödeme dekontunu africa@deik.org.tr e-posta adresine iletmeleri önemle rica olunur.

Katılım koşullarına ilişkin bilgiler ektedir.

Detaylı bilgi almak için aşağıda iletişim bilgileri verilen yetkiliyle görüşebilirsiniz.

İletişim: Yıldırım Kaan Karakayalı , İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı

E-posta: africa@deik.org.tr| Tel: 0212 339 50 35

 

Bilgilerinize sunulur.

 

Ek: Angola İş Forumu 19.10.2021

 

 

PAYLAŞ