DigiVIP Saha Araştırması Hk.

Koordinatörlüğünü İstanbul Üniversitesi’nin yaptığı ve Genel Sekreterliğimizin ortağı olduğu Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Dijital Eğitime Hazırlık İçin Ortaklıklar (KA226) kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Building Virtual Learning Platform for Environmentally-Friendly Digital Transformation Management (DigiVIP) isimli proje kapsamında gerçekleştirilen ve KOBİ’leri  hedef alan saha araştırması gerçekleştirilmektedir.

Çeşitli sektörlerde işletmelerin dijital dönüşüm alanındaki ihtiyaçlarını tanımlamayı amaçlayan araştırma toplam 16 sorudan oluşuyor. Ortalama 5 dakika süren ankete tüm dijitalleşme seviyelerinden işletmelerin katılımı beklenmektedir.

Anket Linki:  https://www.onlineanketler.com/s/Dijitallesme

Araştırma hakkında soru, görüş ve önerileriniz için info@digiviproject.eu  adresi ile iletişim kurabilirsiniz. Yine proje çerçevesinde gerçekleştirilecek eğitimlere kayıt olmak için ve daha geniş kapsamlı dijital olgunluk analizlerimize destek vermek için anil.ozsar@immib.org.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Proje Hakkında:

DigiVIP, başta imalat sanayisinde olmak üzere işyerlerinin yeşil dijital dönüşüm süreçlerinin hızlandırılması ve çevre dostu gerçekleştirilmesine yönelik faaliyet gösteriyor. Projede, lisansüstü seviyedeki öğrencilere ve KOBİ temsilcilerine yönelik hazırlanacak dijital dönüşüm yönetimi alanındaki modüller ve uygulama materyalleri ile Türkiye, İngiltere ve Almanya’da işletmelerin dijitalleşme süreçlerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Elde edilen tüm çıktıların Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden İklim Eylemi (13), Sanayide Yenilikçilik ve Altyapı (9) ile Avrupa Yeşil Mutabakatı öncelikleri  kesişiminde üretilmesine özen gösterilerek “yeşil dijital dönüşüm” anlayışının hedef alındığı projede, arttırılmış gerçeklik destekli çevrimiçi eğitim modülleri ile yenilikçi bir öğrenme modeli tasarlanıyor.

 

Bilgilerinize sunulur.

PAYLAŞ