Güney Afrika Sanal Genel Ticaret Heyeti

TİM'den alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 30 Kasım – 4 Aralık 2020 tarihleri arasında Güney Afrika’ya yönelik bir Sanal Ticaret Heyeti düzenleneceği ve  Güney Afrika’dan iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edilerek  sanal iş görüşmeleri gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu heyetin çelik, demir ve demir dışı metaller (inşaat malzemeleri), otomotiv endüstrisi, makine ve aksamları, elektrik elektronik, kimyevi maddeler ve mamulleri (ambalaj, endüstriyel plastikler), tarım, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, kuru meyve ve mamulleri meyve sebze mamulleri, su ürünleri ve hayvansal mamuller, yaş meyve ve sebze, zeytin ve zeytinyağı, fındık ve mamulleri sektörleri başta olmak üzere ilgili sektörlerde iştigal eden azami 25 firmanın katılımıyla gerçekleşeceği ifade edilmektedir.

Bahse konu sanal ticaret heyetine katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 6 Kasım 2020 Cuma günü saat 17:00’dir. Son başvuru tarihine kadar başvuran firmalar, başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirilecek ve azami 25 firma kontenjanının dolması halinde başvuruların alımı son başvuru tarihinden önce kapanacaktır.

Heyete ön başvuru için https://bit.ly/3oat5Jv internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B Eşleştirme firması başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair ön araştırma yapacaktır. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir ve heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 250,00-USD tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi ve ödemeye dair banka dekontlarının mehmetcesuroglu@tim.org.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Güney Afrika Sanal Ticaret Heyeti kapsamında;

- Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.

- Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

- Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.

- Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

- Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

- B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

Etkinlik Taslak Programı:

30 Kasım 2020- Webinar (Zoom programı aracılığı ile)
*Saat detayları netleştirildiğinde, bilgi www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında paylaşılacaktır.
30 Kasım – 4 Aralık 2020- İkili İş Görüşmeleri (Zoom programı aracılığı ile)

Ayrıntılı Bilgi:

Mehmet CESUROĞLU: mehmetcesuroglu@tim.org.tr 0212 454 04 86
Kemal Batuhan YAZICI: kemalbatuhanyazici@tim.org.tr 0212 454 00 90

PAYLAŞ