Güney Kore Bilgilendirme Semineri

Güney Kore 51 milyonluk nüfusu, 1,4 trilyon dolarlık milli geliri ile Uzakdoğu’nın gelişmiş ülkelerindendir. Dış ticaretimizde oransal olarak en çok açık verdiğimiz ülkelerden biri ve 2018 yılında bu ülke ile olan dış ticaret açığımız 5,3 milyar ABD doları olmakla birlikte, doğal kaynaklarda Türkiye’nin sahip olduğu yer altı zenginlikleri, tarımsal ürün üretim potansiyeli, tekstil ve konfeksiyon sektörlerindeki tecrübesi ihracat açısından önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Bu açıdan Güney Kore, Türkiye için büyüme potansiyeli arz eden bir pazardır.

Güney Kore/Seul’de, 25-27 Haziran 2020 tarihleri arasında T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, Ege İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği tarafından "Import Goods Fair-İthal Ürünler Fuarı" milli kaıtlım organizasyonunu düzenlenecektir. Bahsi geçen fuar organizasyonunun gerçekleştirilmesi, T.C. Ticaret Bakanı Sn.Ruhsar PEKCAN ve Güney Koreli mevkidaşının iki ülke arasındaki ticari ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik kararları çerçevesinde alınmıştır. Ülkemizin Güney Kore'ye ihracat potansiyeli yüksek olan sektörlerinde, bilhassa gıda ve tarım ürünleri, plastik,  kauçuk, deri ve  deri mamulleri, tekstil  ve konfeksiyon, demir-çelik, iklimlendirme, elektronik, otomotiv  yan sanayi, deniz
taşıtları ve mobilya sektörlerinde, firmalarımızın yoğun katılım sağlaması hususu Sayın T.C. Ticaret Bakanımızca ayrıca talimatlandırılmıştır.

Anılan fuarın yanısıra, “Selten Uluslararası Fuar ve Aksesuarları Tic. Ltd. Şti.” tarafından da 19-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında "Seoul Food and Hotel" Fuarı milli katılım organizasyonu düzenlenecektir.

Bu çerçevede, ekli program dahilinde 3 Mart 2020 Salı günü saat 14:00’te Ege İhracatçıları Birliği Genel Sekreterliği 7. Kat konferans salonunda Güney Kore Pazarı, Import Goods Fair, Seoul Food and Hotel Fuarları Bilgilendirme Semineri düzenlenecek, G.Kore pazarı hakkında bilgilendirmenin ardından, fuarlara ilişkin tanıtım yapılacaktır.

Güney Kore pazarı ile ilgilenen firmalarımızca söz konusu seminere katılım sağlanması büyük önem arz etmekte olup, katılım için aşağıda yer alan link aracılığıyla kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Bilgileriniz rica olunur.

Kayıt linki: https://uye.eib.org.tr/BasvuruFormu/FormGosterme01.Asp?FormId=3F77E7BAE2ED492

Ek: Seminer Programı

PAYLAŞ