İsrail (Tel Aviv-Kudüs) Ticaret Heyeti Hk.

TİM'den gelen bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 5-8 Ocak 2022 tarihleri arasında İsrail’e yönelik fiziki ticaret heyeti düzenleneceği, Tel Aviv ve Kudüs şehirlerini kapsayacak söz konusu organizasyonunda İsrailli iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmiştir.

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimiz genel nitelikli olup tüm sektörlerden firmalarımızın katılımına açıktır.

Bahse konu ticaret heyetimize başvuru ve ödemeler için son tarih 8 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 17.00’dir.

Heyete ön başvuru için https://delegations.tim.org.tr/event/israel-2022/company/register internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B Eşleştirme firması başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair ön araştırma yapacaktır. Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir ve heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 32.000-TL (business* uçak bileti ile 40.000-TL) tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi ve ödemeye dair banka dekontlarının kemalbatuhanyazici@tim.org.tr ve huseyingok@tim.org.tr e-posta adreslerine gönderilmesi gerekmektedir.

*Business sınıfı biletler sınırlı sayıda olup ödeme önceliğine göre değerlendirilecektir.

Ayrıntılı Bilgi:

Kemal Batuhan YAZICI: kemalbatuhanyazici@tim.org.tr 0212 454 00 90

Hüseyin GÖK: huseyingok@tim.org.tr 0212 454 07 02

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti (Business Ödeme Yapanlar içn Business Bilet) 

5 yıldızlı bir otelde 3 gece konaklama

Heyet kapsamında öğle ve akşam yemekleri

Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu

Covid Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

Tel Aviv Havalimanında İsrail makamlarınca yapılacak PCR testi

Heyet kapsamındaki transferler

Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

Not:

1- İsrail’e seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabidir. Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport hamilleri 3 aya kadar ziyaretlerinde vizeden muaftır. Vize alım hizmeti katılım ücretine dâhil olup, ilgili belgelerin katılımcı tarafından iletilmesi gerekmektedir.

2- İsrail’e girebilmek için Covid-19 önlemleri kapsamında iki doz aşı olunduğunu gösteren belgenin bulunması gerekmektedir. İkinci aşının üzerinden en fazla 180 gün geçmesi gerekmektedir. İkinci aşısının oluş tarihi 16 Temmuz 2021 ve öncesi olan katılımcının üçüncü aşısını olması gerekmektedir.

3- Ayrıca seyahatte yolcuların uçağa kabul edilebilmeleri için son 48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

4- Ayrıca, uçuştan en az 24 saat önce, kovid önlemleri kapsamında online bir formun doldurulması gerekmektedir.

5- Tel Aviv’e varıldığında havalimanında İsrail yetkililerince bir test daha yapılacak olup, negatif test sonucu çıkana kadar otelde izole olunması gerekmektedir. Bu testin ücreti pakete dâhildir. Test sonucunun pozitif çıkması durumunda İsrail sağlık otoritelerinin kurallarına uymanız gerekecektir.

 

Bilgilerinize sunulur.

 

Ek: İsrail (Tel Aviv-Kudüs) Fiziki Ticaret Heyeti Taslak Programı, 5-8 Ocak 2022

PAYLAŞ