İtalya Medikal Malzeme İhracatı Kayıt Süreci

Koronavirüs pandemisi sürecinde, tibbi malzeme ve medikal urun tedarigi ile alakalı olarak, Roma ve Milano Ticaret Mȕşavirliklerince yapılan detaylı araştırmalar sonucu derledikleri bilgiler aşağıda ve ekte iletilmektedir.

İtalyan Bakanlığın 24 Nisan tarihi itibariyle baslattığı zorunlu online platform uygulamasına dair link aşağıda, platforma kayıt ile ilgili bilgi Ek-1'deki belgededir. 

https://registrationcovid.invitalia.it/Home/VendorRegistrationPage

Platform firmalara yöneliktir ve kullabilmek icin kayıt şarttır. Akabinde, tıbbi ve sağlık malzemeleri ve/veya diğer hizmetler için satın alma ihtiyaçları incelenebilecek ve firmalara platformun özel alanına erişim için sistem tarafindan bir bağlantı e-postası iletilecektir.

Diğer taraftan, ürünlerin ihracı için potansiyel alıcılar araştırılmış, Covid-19 krizinde ihtiyaç duyabilecek firma ve yerel yönetimler ön plana çıkarılmaya çalışılmıştır. 

Firmalarimiz ihracat izin işlemlerinin  tamamlanmasi akabinde ekli firmalar tedarikçiler ve kamu adına alım yapan firmalar ile iletişime geçebilir ve ön pazar /talep araştırmalarini yapabilirler. 

Listelerde sunulan firmaların faaliyet kodlarının tümü  incelenmiş olup 22 Mart 2020 tarihinde yayımlanan İtalya Başbakanlık kararnamesinde  faaliyetlerine devam edeceği öngörülen sektörlerde faaliyet gösteren firmalardır.

Buna ilaveten Lombardia yerel yönetim  bölgesinin satın alma ve inovasyon şirketi ''Aria Spa'' ya ait bilgiler Ek-2'deki word dokümanında yer almaktadır.

Konuyla ilgilenen firmalarımızın bilgileri rica olunur.

Ek 1: Kayıt süreci

Ek 2: Aria Spa

Ek: İthalatçı listesi

Ek: Medikal malzeme distribütörleri

 

PAYLAŞ