Şili Ve Çevre Ülkeler Ticaret Heyeti

Sayın Sektör Temsilcisi,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda 19-24 Ocak 2020 tarihleri arasında Şili'ye yönelik bir Ticaret Heyeti düzenleneceği bildirilmiştir.

Santiago şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda her iki ülke girişimcileri ile Peru, Ekvator, Paraguay, Uruguay, Arjantin ve Brezilya'dan da gelecek satın almacıları buluşturacak nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmiştir.

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete Mutfak Eşyaları (Plastik ve Demir&Çelik), Porselen ve Cam Ürünler, Elektrikli Küçük Ev Aletleri ve Ev Tekstili sektörlerinde uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden, özellikle Güney Amerika kıtasında gelişmiş ekonomileri hedefleyen firmaların katılımlarında fayda görüldüğü belirtilmiştir.

Bu çerçevede, anılan heyete ön başvuru için son tarih 5 Eylül 2019 Perşembe günü 17.30 olup, bu tarihe kadar https://bit.ly/30WIh0u  internet bağlantısında yer alan heyet ön başvuru formunun doldurulması gerektiği ifade edilmiştir. Anılan heyet için katılım bedeli gerekli çalışmaların tamamlanmasını takiben Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından paylaşılmasının akabinde belirtilen banka hesabına ödemelerin gerçekleştirilebileceği bildirilmiştir.

Firma temsilcilerinin bilgileri rica olunur.

Ek: Taslak Program

PAYLAŞ