THY'nin İlk Direkt Uçuşu Kapsamında Meksika İş Ziyareti

Sayın Sektör Temsilcisi,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye-Meksika İş Konseyi tarafından, THY'nin Meksika'ya gerçekleştireceği ilk direkt uçuşu vesilesiyle 22-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında Meksika'ya bir iş dünyası heyeti ziyareti gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Anılan ziyaret kapsamında Meksika'nın önde gelen iş dünyası kuruluşları ve temsilcileri ile temaslar gerçekleştirilmesi planlandığı aktarılırken, BBVA Bancomer iş birliğiyle bir yatırım semineri düzenleneceği belirtilmiştir.

Dünyanın en büyük 13'üncü ihracatçısı ve ithalatçısı konumunda olan Meksika ile ülkemiz arasında otomotiv, elektrikli cihazlar, enerji, makine, iletken kablolar, motor parçaları, plastik, demir çelik, tıbbi cihazlar, kağıt, organik kimyasallar ve mücevher gibi birçok sektörde fırsatlar olabileceği belirtilmiştir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından yapılan özel anlaşma çerçevesinde, belli bir sayıya kadar olan katılımcılara uçak biletlerinin yalnızca vergi ödeyerek temin edilebileceği bildirilmiştir. Bu çerçevede; kısıtlı katılımlı düzenlenecek heyet ziyaretine katılmak isteyen firma temsilcilerinin; https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/931/12901 adresinde yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurarak en geç 28 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK'e iletmeleri gerekmektedir. 

 

Konuyla ilgili firma temislcilerinin bilgileri rica olunur. 

 

EkTaslak Program (1 Sayfa)

İletişim: 0212 339 50 00

PAYLAŞ