TİM Romanya Ticaret Heyeti

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile 19-21 Eylül 2022 tarihleri arasında Romanya’ya yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Fiziki Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup, Bükreş şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Romanya’dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bahse konu heyetimize başvuru için son tarih 29 Temmuz 2022 Cuma günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/romania-2022/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup, firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımız için ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer, vize, tercüman vb. giderlerinden oluşan katılım bedeli 14.000-TL’dir. Eşleştirme firması tarafından ön değerlendirme yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır. Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılımları ödeme dekontlarının Meclisimize (savasozgur@tim.org.tr - sertackasim@tim.org.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
• Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında 14.000-TL’dir.
• Ödemelerin, Başvuru Formu doldurulduktan sonra katılımcının belirtmiş olduğu eposta adresine gönderilen onay mesajı içeriğindeki katılımcıya özel bağlantı üzerinden kredi kartı ile veya Meclisimizin banka hesabına havale yoluyla gerçekleştirilmesi mümkündür. Meclisimiz banka bilgileri katılımı uygun görülen firmalarımıza e-posta aracılığı ile iletilecektir.
• Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.
• Heyete katılım ödeme dekontlarının Meclisimize (savasozgur@tim.org.tr - sertackasim@tim.org.tr) ulaşmasıyla kesinleşecektir.
• Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebi ile başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
• Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.
• Türk ihracatçılarımız ve yabancı alımcı firmalar arasındaki eşleştirme çalışması, Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra B2B firmasınca yürütülecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.
• B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
• Konaklama ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.
• Meclisimizin, Romanya Ticaret Heyeti’ni Covid-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme hakkı saklıdır.

Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:
· Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
· 5 yıldızlı otelde 2 gece konaklama
· Vize Ücreti
· İkili İş Görüşmeleri (B2B)
· Toplantı günü öğle ve akşam yemeği
· Seyahat Sağlık Sigortası
· Heyet kapsamındaki transferler
· Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

Ek: Heyet Taslak Programı

PAYLAŞ