Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı Hk.

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda Türkiye geneli çevrimiçi “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adlı eğitim organizasyonları gerçekleştirileceği, bu çerçevede, çevrimiçi eğitimin T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, ekte yer alan program akışı çerçevesinde 22 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirileceği, seminer programına katılımın ücretsiz olduğu, seminere katılmak isteyenlerin 16 Şubat 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar aşağıda yer alan linkten online kayıt yaptırmaları gerektiği belirtilmektedir.


Öte yandan, söz konusu eğitim programına katılımın hem T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli’ni tanıma hem de T.C. Ticaret Bakanlığı’nın güncel online hizmetleri ve günümüz dış ticaretinin en önemli konularında deneyimli uzmanların sunumlarını izleme, bu konularda bilgilerinizi geliştirme ve uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıt bulma imkanı sunduğu, ayrıca mevcut ihracatınızın daha da geliştirilmesi, yurt dışı pazarlardaki rekabet gücünüzün artması ve yeni pazarlara açılımınız açısından önem arz ettiği ifade edilmektedir.

İlgili yazıda, bahse konu programa kayıt yaptıran katılımcıların mail adreslerine 20 Şubat 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linki gönderileceği, katılımcıların iletişim bilgilerini doğru girmelerinin önem arz ettiği bildirilmektedir.

Kayıt Linki: http://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/

Ek:
1- 22 Şubat 2023 Eğitim Programı Akışı

PAYLAŞ