Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme Programı Hk.

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığından alınan yazıya atıfla, 18 Ağustos ve 25 Ağustos 2022 tarihli Resmî Gazetelerde yayımlanan 5973 ve 5986 Sayılı İhracat ve E-İhracat Destekleri Hakkında Cumhurbaşkanı Kararları ile yürürlüğe giren Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modelinin, 26 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen lansman programı ile Sayın Bakanımız Dr. Mehmet MUŞ tarafından kamuoyu ile paylaşıldığı ifade edilmektedir.


Bu kapsamda, yeni nesil destekler, prefinansman modeli ve genelgeler ile düzenlenen yeni uygulamaların; ihracatçılarımıza daha etkin bir şekilde tanıtımının gerçekleştirilmesini teminen, “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme” faaliyetlerinin ilkinin 25 Ekim 2022 tarihinde, İstanbul Dış Ticaret Kompleksi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.


Toplantıya katılım ücretsiz olup, katılım için https://forms.gle/dP5FVvipgkSBvwH67 adresinden kayıt yapılması zorunludur.


Bilgilerinize sunulur.

 

Ek: Program Akışı

PAYLAŞ