Arab Health 2021 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

21 - 24 Haziran 2021 tarihleri arasında Dubai/BAE’de  düzenlenecek olan Arab Health Fuarı'na yönelik Türkiye  Milli Katılım Organizasyonu Birliğimizce gerçekleştirilecektir.

Medikal ekipman ve cihazlar, tek kullanımlık ürünler, hastane yönetim sistemleri, sarf malzemeleri, hastane mobilyaları, sağlık turizmi, bilişim sistemleri, cerrahi ekipmanlar, ortopedik ürünler, ilaç ve takviye edici gıdaların da sergilenebileceği ve senede bir kez düzenlenen Arab Health Fuarı'na 2020 yılında 66 ülkeden 4142 firma katılmıştır. Fuarı sağlık sektörü ile ilgilenen yaklaşık 160.000 kişi ziyaret etmiştir. Sağlık sektöründe Orta Doğu’ da düzenlenen ve en büyük etkinlik konumunda olan Arab Health’e 2020 yılında 149 Türk firmamız iştirak etmiştir.

Arab Health Fuarı'na Birliğimiz organizasyonu dahilinde katılacak firmalarımız için;

 • yer kirası
 • özel stant konstrüksiyonu
 • kayıt ücreti (zorunlu giderler dahil)
 • genel tanıtım giderleri 
 • fuar alanında verilecek diğer hizmetleri içeren katılım bedeli 1.450 USD/m2’dir. 

Diğer taraftan,  şubat ayında Gulfood Fuarı ile birlikte Dubai'de fuarlar düzenlenmeye başlamıştır. Pandemi sebebiyle bazı kısıtlamaların olması ve Arab Health’in de bu kısıtlamalar çerçevesinde düzenlenmesi öngörülmektedir.

Vize işlemleri ve PCR test ile ilgili olarak;
 
• Fuar idaresi vize süreciyle ilgili destek için Dubai Tourism üst yönetimi ile görüşmektedir. Tarafımıza bilgiler ulaştığında sizlerle paylaşılacaktır.
• BAE’ye girişte yolcuların geldikleri ülkeye göre uçuştan en fazla 48, 72 veya 96 saat önce PCR testi yaptırması gerektiği  belirtilmektedir. (anılan koşullara ilişkin liste yayınlanmamıştır)
Uçağa binmeden önceki 48-72 saat içerisinde test yaptırarak ve negatif PCR test sonucunu göstererek Türkiye’ye dönüş yapabilmek mümkündür.

Katılım Şartları :

 • Fuar başvurusu için, https://bit.ly/ah_2021  bağlantısında yer alan başvuru formunun doldurularak, talep edilen 1000 USD avans tutarının belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir. Online yapılan başvurular; avans ödemesinin gerçekleştirilmesi ve avansa ilişkin dekont ile  kişisel veri paylaşımı onay formunun  canan.ersoy@ikmib.org.tr  ve irem.degertekin@ikmib.org.tr  adreslerine gönderilmesi halinde geçerli sayılacaktır.
 • Ödemelerin dolar olarak yapılması gerekmekte olup, başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir.
 • Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda ödenen avans bedeli iade edilmeyecektir.
 • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından Birliğimizin banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekmektedir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
 • Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödediği bedeller iade edilir.
 • Hol ve stant büyüklüklerine göre yer tahsisleri Birliğimizce yapılacak olup; yerleşimler esnasında başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, Birliğimize üyelik durumları, üyelik borç durumları, önceki senelerde bu fuara Birliğimiz ile katılma sıklığı  gibi  kriterler göz önünde bulundurulacak, gerekli durumlarda Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Bu konuda takdir hakkı Birliğimize aittir.
 • T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ında belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.
 • Başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.
Bireysel Katılımcılar https://www.arabhealthonline.com/en/exhibit/exhibitor-list.html

2020 yılında Düzenlediğimiz Milli Katılım Organizasyonunun Katılımcıları ve  Stant Resimleri

https://tinyurl.com/ah2020stantlar

Arab Health 2021 Stant Taslağı

https://tinyurl.com/stantlar 
Milli Katılımda Yer Alan Firmalar ve Boş Stantlar

https://tinyurl.com/ah2021layout

Online Başvuru Formu https://bit.ly/ah_2021
Banka Hesap Bilgileri Alıcı Adı : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.
Banka ve Şube Adı : Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi
IBAN ($) : TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45
SWIFT(BIC) : TVBATR2A  
Yurtdışında düzenlenen fuarlar 2021 yılında, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 140.000 TL’ye kadar, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda 472.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. Bu kapsamda  Arab Health Fuarı 2021 yılı destek tutarı 4379 TL/m2’ dir.
PAYLAŞ