Arab Health 2021 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

21 - 24 Haziran 2021 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek olan  “Arab Health” fuarı milli katılım organizasyonunun, Birliğimizce gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Medikal ekipman ve cihazlar, tek kullanımlık ürünler, sarf malzemeleri, cerrahi ekipmanlar, ortopedik, ilaç ve takviye edici gıdalar gibi sağlık sektörüne yönelik ürünlerin sergilenebileceği ve senede bir kez düzenlenen “Arab Health” fuarına 2020 yılında 66 ülkeden 4142 firma katılmıştır. Fuarı sektör ile ilgilenen yaklaşık 160.000 kişi ziyaret etmiştir. Sağlık sektöründe Orta Doğu’ da düzenlenen en büyük etkinlik konumunda olan Arab Health Fuarına, 2020 yılında 149 Türk firmamız iştirak etmiştir.

Yurtdışında düzenlenen fuarlar 2021 yılında, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 140.000 TL’ye kadar, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda 472.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. Bununla birlikte 2021 yılında destek tutarı 4379 TL/m2 dir.

Söz konusu fuara Birliğimiz organizasyonunda katılmak isteyen firmalarımızın ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek 19 Mart 2021 tarihine kadar aşağıdaki tabloda yer alan başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri rica olunur.

Katılım Bedeli:

Nakliye Dahil(*) = 1.500 $ /m² 

Nakliye Hariç = 1.450 $ / m²

*Teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesi. (Katılım sağladığınız m² başına 0,2 m³ nakliye hakkınız olacaktır.)

Fiyata Dahil Hizmetler:

Yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, kayıt ücreti, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (yazıcı, tarayıcı, katılımcı broşürü, katılımcı kiti v.b.)

Başvuru İçin Yapılması Gerekenler:

1-  https://bit.ly/ah_2021 linkinde yer alan Online Başvuru Formunun doldurulması

2- Banka Hesap Bilgileri ve Katılım Şartları ekinde yer alan hesaba 1.000 $ avans bedelinin yatırıldığını gösteren dekont ve Kişisel Veri Paylaşımı Onay Formu’nun imzalı görüntüsünün canan.ersoy@ikmib.org.tr e-posta adresine gönderilmesi

3- Kişisel Veri Paylaşımı Onay Formu formunun doldurularak canan.ersoy@ikmib.org.tr e-posta adresine gönderilmesi

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı : Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (USD) : TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45

SWIFT(BIC) : TVBATR2A  

Katılım Şartları

- Fuar başvurusu için, https://bit.ly/ah_2021 linkinde yer alan başvuru formunun doldurulup talep edilen 1000 USD avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır. Tüm ödemeler USD olarak gerçekleştirilmelidir.

- Avans ödemesinin yapıldığına dair dekontun canan.ersoy@ikmib.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.

- Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir. Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.

- Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.

- Hol ve stand büyüklüklerine göre yer tahsisleri; son edisyonda milli katılım organizasyonu ile katılıp katılmamış olmaları, başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, Birliğimize üyelik durumları, üyelik borç durumları gibi kriterler göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılacak olu,p takdir hakkı Birliğimize aittir.

- Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2 ’lerde değişiklik yapılabilecektir. Hollere göre yer tahsisleri yukarıda belirtilen şartlar göz önünde bulundurularak Birliğimizce yapılacaktır.

- Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.

- T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararı’nda belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.

- Başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.

PAYLAŞ