IDS 2021 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

Bilindiği üzere mart ayında düzenlenmesi planlanan IDS 2021 Fuarı’na yönelik Türkiye Milli Katılım Organizasyonu, pandemi ve yeterli başvuru alınamaması sebebiyle iptal edilmişti.

Yenilenen tarihi  ile 22-25 Eylül 2021’de  Köln/Almanya’da düzenlenecek olan IDS Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nun, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda 2. kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde ve DİŞSİAD-Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Dental sektörüne yönelik olarak iki yılda bir düzenlenen IDS Fuarı’na 2019 yılında 2328 firma katılmış olup, fuarı yaklaşık 160.000 kişi ziyaret etmiştir. Dünyanın en önemli fuarlarından biri olan IDS Fuarı’na Birliğimiz organizasyonu dahilinde katılacak firmalarımız için yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 700 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 620 € /m2’dir)

Söz konusu fuar, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 140.000 TL’ye kadar desteklenebilecektir. (Fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 472.000 TL olmaktadır).

Bu kapsamda, fuara Türkiye Milli Katılım Organizasyonu dahilinde iştirak etmek isteyen firmalarımızın (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşin kabul ederek) https://tinyurl.com/ids2021millikatilim  bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 € avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontu ile kişisel verilerin paylaşımı onay formunun imzalı halini en geç 4 Mayıs 2021 Salı gününe kadar canan.ersoy@ikmib.org.tr ve irem.degertekin@ikmib.org.tr adreslerine göndermeleri önemle rica olunur.

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı: İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (EUR): TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69

SWIFT KODU:   TVBATR2A    

Katılım Şartları :

  • Fuar başvurusu için, en geç 4 Mayıs 2021 Salı gününe kadar https://tinyurl.com/ids2021millikatilim  bağlantısında yer alan başvuru formunun doldurulup talep edilen 1000 € avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesinin gerçekleştirilmesi ve dekontun canan.ersoy@ikmib.org.tr ve irem.degertekin@ikmib.org.tr adreslerine gönderilmesi halinde geçerli sayılacaktır.
  • Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, Birliğimizce herhangi bir geri bildirimde bulunulmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir. Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda ödenen avans bedeli iade edilmeyecektir.
  • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından Birliğimizin banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekmektedir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
  • Hol ve stand büyüklüklerine göre yer tahsisleri  Birliğimizce yapılacak olup; yerleşimler esnasında başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, Birliğimize üyelik durumları, üyelik borç durumları, önceki senelerde bu fuara Birliğimiz ile katılma sıklığı  gibi  kriterler göz önünde bulundurulacak, gerekli durumlarda Birliğimiz adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Bu konuda takdir hakkı Birliğimize aittir.
  • Birliğimiz, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödediği bedeller iade edilir.
  • Fuar desteğinden faydalanabilmek için, üyelerin T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararında belirtilen şartları yerine getirmeleri esastır.

Duyurudaki linkte yer alan başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların Birlik Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.

PAYLAŞ