Plast Expo 2019 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

Sayın Sektör Temsilcisi,

25 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Fas’ın Kazablanka kentinde düzenlenecek olan “Plast Expo - 8. Uluslararası Plastik, Kauçuk Kompozit ve Petrokimya Fuarı’nın milli katılım organizasyonu, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan izin alınması ve yeterli başvurunun olması durumunda, ilk kez Birliğimiz tarafından gerçekleştirilecektir.  İki yılda bir düzenlenen Plast Expo Fuarında, 2017 yılında 3.243 katılımcı firma; plastik ve kauçuk sektörüne yönelik hammadde, son ürünler ve yarı mamul ürünler, kauçuk kompozitler, geri dönüşüm, makine ve ekipmanları ürünlerini sergilemiş olup, söz konusu fuar 6.183 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Plast Expo fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için, yer kirası, standart stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (internet bağlantısı, catering, faks, katılımcı broşürü vb.) ile teşhir ürünlerinin nakliyesini (İstanbul - Fuar alanı - İstanbul) içeren indirimli katılım bedeli 535 €/m2’dir. T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden desteklenecektir. 2018 yılı için destek limiti 85.000 TL olup fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda destek limiti 284.000 TL’dir. 2019 yılı için destek limiti henüz açıklanmamıştır.)

Söz konusu fuara katılmak isteyen firmalarımızın en geç 25 Mart 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://tinyurl.com/plastexpo linkinde yer alan başvuru  formunu doldurarak, ekte belirtilen EUR banka hesabına talep edilen beher m2 alan için 100 € (örn. 12 m2 kiralanması durumunda ödenecek avans tutarı: 12m2 x 100 € = 1200 €) avans tutarının yatırıldığına dair ödeme dekontunun Birliğimize (E-posta: akif.oruc@immib.org.tr ) iletilmesi  gerekmektedir.

Ek: Banka Hesap Bilgileri ve Katılım Şartları (1 Sayfa)

 

PAYLAŞ